Toz Boya Ekipmanları

Toz Boya Ekipmanları

     Elektrostatik toz boya, boyanacak obje ve toz boya partiküllerine farklı yükler yüklenerek birbirlerine yapışmasının sağlanması prensibine dayanan bir kaplama metodudur. Bu yöntem ile boyanacak malzeme diğer yöntemlere nazaran en ekonomik şekilde boyanmış olur. Bunun nedenleri arasında negatif yüklenmiş malzemeye püskürtülen pozitif boya patikülleridir. Pozitif yüklenmiş boya partikülleri boyanacak yüzeye tutunurken aynı yükte bulunan diğer boya partikülleri ise birbirlerini iterek uzaklaştırması sebebiyle boyanacak yüzeyde homojen bir katman yaratmaktadır. Bu yöntem ile fazla boya partikülleri kabinde bulunan geri kazanım üniteleri vasıtası ile tekrar kullanma geri kazandırılmakta ve israf önlenmektedir.

     Elektrostatik toz boyama yöntemini kaliteli,sağlıklı ve kusursuz kılan kuşkuşuz uygulamayı gerçekleştirirken kullanılan toz boya ekipmanlarının kalitesidir. İyi yüklenmiş boya partikülleri, toz boya kabin filtreleri, iyi bir püskürtme tabancası ve en önemlisi işlemin gerçekleştirileceği  boyama kabini boyama/kaplama maliyetlerinizi en aza indirerek kaliteli boyama uygulamaları sağlarken toz boya sarfiyatını da en düşük seviyelere indirecektir. 

     Bunların yanında boyama yapıldıktan sonra toz boya pişirme fırınlarınında homojen ısı dağılımı ve izolasyonlarının önemi de unutulmamalıdır.

     DYK Kaplama olarak satışına sunduğumuz toz boya tabancaları ve toz boya filtreleri maksimum kalitede boyama performansı sağlayarak boyanacak alanlarda homojen bir yüzey elde etmenize yardımcı olmaktadır. Boya sarfiyatı konusunda oldukça ekonomik olan ürünlerin tamamı kalite belgeli ve üretici garantisi altındadır. 

      

      Satışa sunduğumuz toz boya kabinleri tüm kullanım kolaylıklarının düşünüldüğü farklı modellere nazaran daha homojen bir boyamanın gerçekleştirildiği, geri dönüşüm üniteleri sayesinde ise fazla püskürtülen partiküllerin tekrar kullanıma kazandırıldığı sistemlerdir.

       

       15 yılı aşkın süredir Elektrostatik toz boya ve kaplama tecrübemiz ile satışını ve üretimini yaptığımız tüm ürünlerimizde sizlere daima en uygun fiyat garantisi ve maksimum kaliteyi sunmaktayız. Sadece satış değil satış sonrası servis ve müşteri memnuniyeti konusunda da dilediğiniz zamana bizlere ulaşabilirsiniz.

E-posta

Telefon & Fax

Adres

0232 257 60 70

0532 173 30 37

Kısık Organize Sanayi Sitesi, Metal İşleri Kısımı 2. Cadde No:103 Menderes / İzmir

© 2019 DYK Dekoratif Yüzey Kaplama Tüm Hakları Saklıdır.©​

Site by ATLmedya

Kalite, Tecrübe, Şıklık

ŞIK TASARIMLARIN MİMARI

bizi takip edin

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember