top of page
logo.png

Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik Toz Boya

       Elektrostatik toz boya özel boyama kabinleri kullanılarak bir tabanca vasıtası ile boyanacak yüzeye partikül püskürtülerek kullanılan bir kaplama-boyama yöntemidir. Tabancadan yüzeye püskürtülmeden önce elektrostatik olarak yüklenen boya partikülleri, kabin içinde topraklanması yapılmış materyale yapışarak işlem gerçekleşmiş olur. Daha sonra gene toz boya kaplama işlemi için özel olarak tasarlanmış pişirme fırınlarında 45 dakika 200 derecede pişirilerek materyal ile etkileşimi tamamlanan boya tamamen yüzeye kaplanmış olur.

DSC01110.JPG
toz boya kabinleri dyk metal.jpg

       Solvent içermeyen yapısı ile ısı, nem ve korozyona karşı son derece dayanıklı bir kaplama malzemesi olan toz boya, tüm endüstriyel ürün gruplarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ekonomik anlamda da kullanıcı dostu olan toz boya, toz boya kabinlerinde bulunan geri kazanım üniteleri sayesinde fazla sıkılan partikülleri toplanmasıyla boya israfının önüne geçilmekte ve tekrar kullanılmaktadır.

     Sektörün en çok kullanılan Elektrostatik Toz Boya markalarını bünyesinde bulunduran DYK Kaplama etik ticaret anlayışıyla ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir.

    RAL Renk kartelası üzerinde bulunan renklerden ya da daha özel yüzeylerde kullanılmak üzere imal edilen tüm özel renk gruplarını kapsayan geniş renk seçenekleri ve hızlı AR-GE çalışmaları ile tüm projelerinizde çözüm ortaklığı yapıyoruz

  

    Fiyat teklifi ve projelendirmeler için günün her saatinde canlı yardım kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Toz Boya İzmir, Toz Boyama İzmir, İzmir Toz Boya, Toz Boya Kaplama, Elektrostatik Toz Boya, Metal Kaplama, Metal Boyama, Alüminyum Boyama 
Alüminyum kaplama Demir Boyama, Saç Boyama, İzmir Kaplama, Kaplama İzmir 

logo.png
bottom of page